JAK CHRÁNIT KOČKU PŘED HORKEM

Kočky si s horkem neporadí, tak snadno jako my. Málo které plemeno je fanouškem vodních radovánek a kraťasy by jim jistě slušely, ale proti horku by nebyly zrovna efektivní. Jak tedy ochránit svou kočku v létě před úporným vedrem? Naštěstí je mnoho možností. Od drobností, až po technologické vychytávky.

Zavíráte dveře do koupelny? Otevřete je

Koupelny obvykle patří k těm chladnějším místnostem a dlaždičky poskytnou kočičce příjemné ochlazení. Protože kočka přirozeně sama vyhledává chladná a klidná místa, bude pro ni koupelna tím pravým!

Dopřejte jim vzduch

Sami víte, jaký je rozdíl sedět v místnosti s větrákem a jaké je to bez něj. Cirkulaci vzduchu vnímají pozitivně i vaši mazlíčci.

VOLTE VHODNÉ KRMIVO

I krmivo může zásadně přispět k ochlazení mazlíčka. V horkých dnech je proto vhodné upřednostňovat mokrá krmiva.

Samozřejmostí by měla být neustále dostupná voda. Do vody můžete dokonce přidat i několik kostek ledu. Ale pozor na plemena, která se vodě až tak nevyhýbají. Je možné, že například Mainskou Mývalí kostky zaujmou natolik, že se v konečném důsledku ve vodě pěkně vymáchají.

Své kočce můžete dopřát i zmrzlinu. Ale jistě ne tu lidskou. Stačí, když dáte kočičí kapsičku do mrazáku.

POŘIĎTE si VYCHYTÁVKY proti horku

V první řadě byste měli zajistit, aby kočičky nebyly ve vedrech vystaveny přímému slunci. K tomu dobře poslouží kartonové domečky Kočičího Veličenstva. Domeček poskytne dostatečnou ochranu před sluncem a velký otvor v něm přitom umožní přísun čerstvého vzduchu.

Velice efektivní v boji proti vedru je také chladící podložka. Na trhu je jich široká škála v různém provedení, na různých principech a v různých cenových kategoriích. Naprosto dostačující je podložka, která se nechá nachladit v lednici a zvířátko se na ní dle libosti uvelebí, nebo si na ní dá třeba jen tlapky.

A2IMG_20210628_125834

Pokud jste fanoušky hi-tech vychytávek, můžete se poohlédnout dokonce i po termoregulačním pelíšku.

kočky a voda? Ano, ale opatrně!

Kočky namočit můžete, ale má to svá pravidla. Rozhodně kočičky nenamáčejte celé, nekropte je a ani jinak prudce neochlazujte. Snadno by mohly dostat šok a jeho následky mohou být fatální.

Kočičku nejefektivněji ochladíte, když jí navlhčíte vnější strany oušek. Na kočičích ouškách se sbíhají důležité cévky a jejich namočením dojde k celkovému ochlazení. Navlhčit kočičce můžete i packy a to buď mokrýma rukama, nebo třeba namočeným hadříkem.

co rozhodně nedělejte

Nikdy v létě nezavírejte žádného živého tvora v autě. Každý rok v létě se toto téma stále otvírá kvůli tragickým důsledkům a to bohužel dokazuje, že se jedná o stále velmi podceňované téma.